#ContactForm1 { display: none ! important; }

...

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη και στην Καβάλα...

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί για την Άρη, που πέρασε και από την Καβάλα με 0-2.

Ο Ηλίας Σαλαμανής αναγκάστηκε να αλλάξει το πλάνο παιχνιδιού της ομάδας, καθώς κατά το ζέσταμα, η τερματοφύλακας του, Ραφαέλα Ψάλτη, ένοιωσε ενοχλήσεις στην μέση και δεν μπορούσε να αγωνιστεί.

Στην θέση της, κάτω από την εστία του Άρη, έκατσε η Γρηγοριάδου Στέλλα...!

Την θέση της Γρηγοριάδου στην κορυφή της επίθεσης πήρε η Αγγελική Κεχαγιά.

Ο αγώνας άρχισε με τον Άρη να προσπαθεί από την αρχή να πιέσει σε όλους τους χώρους.

Σε 2 λεπτά μέσα οι κίτρινες "καθάρισαν" το παιχνίδι.

Στο 13' η Αναστασία Μίχου, στο ντεμπούτο της με τα χρώματα του Θεού του πολέμου, πέτυχε το 0-1 για τον Άρη.

Στο 14' η Χρύσα Βαμπούλα, πέτυχε άλλο ένα όμορφο γκολ για να κάνει το 0-2.

Ο Άρης συνέχισε να πιέζει και το παιχνίδι παιζόταν στο μισό γήπεδο μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες συνέχισαν να πιέζουν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα δύο δοκάρια, ένα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ της Άννας Κηπουρού και ένα με την Μιχαέλα Παράσχου.

Ο αγώνας τελείωσε με το 0-2 από το πρώτο ημίχρονο να μην αλλάζει.

Άρης: Προπονητής Ηλίας Σαλαμανής: Γρηγοριάδου, Κηπουρού, Χουτουριάδου, Κεχαγιά, Τερζοπούλου(76' Αργυροπούλου), Κολλήγα(82' Πίτση), Μαντατζή, Μίχου(78' Γκόγκα), Κώττα, Παράσχου, Βαμπούλα

Στα 15 περίπου λεπτά που αγωνίστηκε η Αργυροπούλου για πρώτη φορά με τα κιτρινόμαυρα, έκανε αισθητή την παρουσία της στον χώρο της άμυνας.

Μετά τον αγώνα, η Αγγελική Κεχαγιά ένιωσε ζάλη από ένα τραυματισμό που είχε από το παιχνίδι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο της Καβάλας όπου και έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις. Μετά τις ακτινογραφίες και τις εξετάσεις που της έγιναν(βγήκαν "καθαρές") επέστρεψε στην Θεσσαλονίκη και στο Παπαγεωργίου για περαιτέρω εξετάσεις.

Ευχόμαστε περαστικά στην Αγγελική Κεχαγιά και φυσικά οφείλουμε να τονίσουμε πως η υγεία των κοριτσιών είναι πάνω από κάθε νίκη...